Gelin Saçı Galerileri

Gelin Saçı Aksesuarlar

E-Posta listemize katılın

Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın

06.09.2010  Pazartesi

Yüz Şeklinize En Uygun Saç Modelini Bulmak


Oval yüz şekli: Eğer oval yüz hatlarına sahipseniz en ideal yüz şekline sahipsiniz demektir. Oval yüz şeklinde her saçı ve her saç uzunluğunu kullanabilirsiniz. Matematiksel olarak yüzün boyu eninin 1.5 katıdır ve alın çeneden biraz daha geniştir. Yüz hatlarınız bu kadar oranlıysa hangi saç stilini seçerseniz seçin yakışacaktır.

OVAL YÜZ ŞEKLİ

Yuvarlak Yüz Şekli: Bu yüz tipinin karakteristik özelliği yuvarlak ve dolgun yanaklardır. Oval yüz hatlarındaki uzunlu yuvarlak hatlı yüzlerde olmadığı için saç kesimi yüzü biraz daha uzun göstermeye yönelik olmalıdır. Bu da saçlarınıza biraz hacim ve yükseklik katarak başarılabilir. Veya saçınızın boyunu kısa tutup arkalarına hacim verirken kulak etrafındaki saçları daha uzun ve düz bırakabilirsiniz. 2011 Sonbahar/Kış saç modasında sıklıkla rastlayacağımız krepe tarağıyla kabartılıp geride toplanmış saç modelini, daha uzun bir yüz hattına sahip olmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

yuvarlak yüz şekli

Dikdörtgen Yüz Şekli: Dikdörtgen bir yüz hattına sahipseniz yüzünüz dar ve uzundur. Çeneniz ve saç çizginiz dikdörtgene benzer bir hat çizer. Bu yüz tipine gidecek saç modeli, yüze genişlik katıp fazla uzunluğu dengelemelidir. Bir parça perçemle bu ilüzyonu yaratabilirsiniz. Kaküllü bir yan topuz hem yüz hatlarınızı dengeleyecek hem de harika bir gelin saçı olacaktır.

uzun yüz şekli

Armut yüz şekli: Armut yüz şekline sahipseniz dar bir alnınız ve alnınıza göre geniş bir çene yapınız vardır. Yanaklarınız da yuvarlaktır.  Bu yüz tipinde yapmanız gereken alnınızı biraz daha geniş gösterirken çenenizin daha dar olduğu ilüzyonunu yaratmaktır. Kafanızın üstüne biraz yükseklik vererek ve hareketli perçemler kullanarak yüzünüzün üstüyle altını dengeleyebilirsiniz. Saç boyunuzun kulak hizasında olması da aynı ilüzyonu yaratacaktır.

armut yuz şekli

Kalp yüz şekli: Armut yüz şeklinin tam tersidir. Burada ise alın daha geniş, çene dardır. Ufak ve kırılgan bir çene bu yüz hattının en belirgin özelliğidir.  Çene kısmınıza doğru hacimlenen saç modelleri size uygun olacaktır. Yine saçlarınızı omuz hizasından yukarıda kestirmeye çalışın. Katlı, orta boy ve çenede hacimlenen saçlarla yüzünüz oval gibi görünecektir.

kalp yüz şekli

Baklava yüz şekli: Yüzünüz yanaklarda geniş çene ve alın kısmında dardır. Yüzünüzü çevreleyen modeller yanaklarınızı daha dar gösterecektir. Saçınızın bir yanına hacim ve perçem eklemek de oldukça etkili bir yöntemdir.


baklava yüz şekli
Kare yüz şekli: Yüzünüzün eni ve boyu aynı uzunluktadır. Bu da suratı hafif basılmış gibi gösterir. İdeal saç şekli yüzünüzü olduğundan daha uzun göstermelidir. Yüzünüzü yumuşakça çevreleyen, uzun saçlar yüzünüzü yumuşatacaktır.

kare yüz şekli

Saçınızı yaptırırken dikkat etmeniz gereken, seçtiğiniz modelin yüz tipinize uyup uymadığıdır. Çok sevdiğiniz bir saç modeli olabilir, ama eğer yüz şeklinize gitmiyorsa sizde kesinlikle hayal ettiğiniz gibi durmayacaktır. O yüzden bir başkasında görüp beğendiğiniz bir modeli ısrarla kendinize yaptırmak yerine yüzünüzü ortaya çıkaracak, yüz tipinize yakışacak modelleri seçin.

 
Yorum Ekle
İsim:
Yorumunuz:

Son Yazılar

 2010-2011 Sonbahar/ Kış Saç Trendleri
 2010 Emmy Müzik Ödüllerinde Saç Şekilleri
 Kısa Gelin Saçları
 Gelin Saçınızı Yaptırmadan Önce Bilmeniz Gereken 10 Madde
 Gelin Saçınızı Yüz Şeklinize Göre Yaptırın
 Gelin Saçınıza Karar Verirken
 2010-2011 Sonbahar / Kış Saç Modası

Son Yorumlar